FETİH KUTLAMALARI

wp-1464736821716.jpg

Değerli dava arkadaşlarım…

Atatürk Türkiye Cumhuriyetini kurduktan sonra medeniyet projesini M.Ö.4500 yılında kurulmuş olan Sümer Türk devletine dayandırmak sureti ile 6500 yıllık bir medeniyet projesi başlatmıştı.

Atatürk’ün medeniyet projesi hayata geçirilmiş; Dil Tarih Coğrafya fakültesinde Sümeroloji bölümü, Hititoloji (Eti)  bölümleri açıldı.

Sümerbank ve Etibank gibi devasa kamu kurumları halka hizmet vererek,tarih güncel ve sosyal hale getirilmişti.

Atatürk’ün vefatının sonrası basiretsiz İnönü ve sonrasında Menderes döneminde ,batılı devletlerin baskısı ile Türkiye medeniyet iddiasından vazgeçmek zorunda kaldı.

6500 yıllık Türk tarihi adeta unutturdular. 1071 yılında Anadoluya gelen göçebe müslüman Selçuklu ordusunun Malazgirt zaferi ile tarih başlatılır oldu.

Müslüman Selçuklular evveli Bizans’ın kurucularının Tursaka denizcileri olduğu,Bizansı kuran Konstantin’in bir Alan Türkü olduğu,ondan sonraki imparatorlardan Leon’un Hazar Türkü olduğu,Pontus paralarında “Ay ve Yıldız” olduğu,Pontus’un devamı Kommennos Rum devletinin Koman Türk devleti olduğu topluma anlatılamadı.

Anadoluda Eturak (Eti) medeniyetini ve devletini kuran krala “Turiki beyi” ünvanı verildiği, Sümerlerin kutsal sembollerinin  “Ay ve Yıldız” olduğu,Türk milletinin hafızasında 1960,1970,1980,1990’lı yıllarda silinmeye çalışıldı.

Batılıların istek ve baskıları bitmek bilmedi,AKP hükümeti eliyle şimdi Türk tarihi 1453 yılından başlatılması istenmektedir.

Türk milletinin tarihi üzerinden toplumsal hafızası,kimliği silinmek istemektedir..

Atatürk’ün vefatının sonrası ortaya çıkan bazı “Kripto Ermeni” sözde Atatürkçüler eliyle; nasıl Türk tarihi 19 Mayıs 1919 ile başlatılarak, Osmanlı ve Selçuklu gibi Müslüman Türk Devletleri inkâr edilmeye çalışılıldı ise; şimdide Osmanlı evveli tarihimiz yok sayılmaya çalışılmaktadır.

AKP vahim bir hata yapmaktadır.Politize edebilecek kitle yaratmak için “ideoloji inşasına” kalkışmaktadır.

Bu mümkündeğildir.Akp ideoloji partisi değildir.Bu saatten sonrada olamaz.Bu çaba Türk milletini boş yere bölmek ve kutuplaştırmaktan başka bir şeye yaramayacaktır…

Bu kutuplaşmanın bedelini ise neticede AKP yöneticileri ödeyecektir.

fb_ımg_1462471135495.jpg.jpg

SEMİH TUFAN GÜLALTAY,FİKİR VE GÖRÜŞLERİ:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s