A.K.P.’NİN GÜNEY DOĞU POLİTİKASI

image

A.K.P.’nin kurucularının bir kısmı Kürt ırkçılığı ile maruf,dış destekli siyasetçilerdi…
Sabıkalı Kürtçü olan Abdülkadir Aksu,Dingir Mir Mehmet Fırat gibi kişiler,o dönem tamamen bitirilmiş olan PKK’yı diriltmek için “mağdur edebiyatı” metodunu kullandılar.
2004 yılında,güya köyleri terör yüzünden yakılmış olan köylülerin mağduriyetlerini ortadan kaldırmak için; “köye dönüş projesi” hayata geçirilerek,Türk milletinden toplanan vergilerden 4.8 milyar lira para dağıtıldı.
181 bin kişiye mağdur olarak 4.8 milyar lira para dağıtıldığı basında yayınlandı.
Hakikatte ise;bu para PKK’lı avukatlara sözde mağdur köylülerin verdiği vekaletlerle dağıtıldı.

Köylülerin tazminatlarının yarısını yani 2.4 milyar lira PKK’lı avukatlara dağıtıldı.
Bu arada HADEP adlı partiye Anayasa Mahkemesinin açtığı kapatma davası siyasî baskı ile engellenerek, bu gün AKP’lilerin vatan hainliğini haykırdıkları Selahattin Demirtaş ve kendi gibi PKK’lı avukat arkadaşları devletten sızdırdıkları “köye dönüş tazminatları” ile milletvekili seçilme bütçesi oluşturup, meclise girdiler.
YANİ TÜRK ASKERİNİN KANINI AKITIP ,  TÜRK VERGİ MÜKELKELLEFLERİNİN ÖDEDİKLERİ VERGİLERDEN TAZMİNAT ALARAK PARTİ KURUP MECLİSE GİRDİLER.
A.K.P.’lilerin bu vahim hatalarının üzerine birde “Kürt açılımı projesi” hatası yapıldı.Köye dönüş tazminatları ve batılı ülkelerin Avrupa Birliği fonlarından PKK’lıların kurdukları dernek ve vakıflara verilen hibe kredilerle,Güneydoğu Türkiyenin bir çok il ve ilçe belediyelerini HDP’li hainler ele geçirip,özerklik ilan ederek hendek savaşı yapacak kadar silahlandılar!
Son beş ayda binlerce Güneydoğu lu aile evinden yurdundan oldu,bu ailelerin çocukları PKK’nın piyonları oldu ve sonları “lağımlarda öldürülmek” oldu.
Vilayetler,ilçeler savaştan çıkmış hale geldi.Bu beldelerin yeniden inşaatı için Türk milletinin cebinden 15 milyar lira para gideceği söyleniyor.
Silopi ve Şırnak da enkaz ve yıkım kaldırma işleri A.K.P.’li bir firmaya verilmiş,peki ihaleyi alan firma ne yapmış?İş makinalarından bir tanesi PKK’lılar tarafından yakılınca;Kendi kârını alıp işi Selahattin Demirtaş’ın yeğenine devir etmiş.(15 milyar lira inşaat rantının yine PKK’lıların yakınlarının cebine gireceği,şimdiden belli olmuştur.)
A.K.P. hükümeti yanlış politikalarla Türk milletinin vergileri ile PKK’yı dirilttiği yetmiyormuş gibi ülkenin kaynaklarını hainlerin sömürmelerine fırsat vermeye devam etmektedir…
ACİL TEDBİRLER İLE ŞEHİRLERDE P.K.K. DESTEKÇİSİ BÜTÜN İŞADAMI GÖRÜNÜMLÜ KÜRTÇÜLERİN TUTUKLANIP BÜTÜN MALLARINA EL KONULMALIDIR.
BU GÜNE KADAR AKARYAKIT,UYUŞTURUCU,TEŞVİK YOLSUZLUĞU VE İHALE YOLSUZLUĞU İLE SERVET YAPMIŞ KÜRTÇÜLERİN YARGIYA HESAP VERMELERİ SAĞLANMALIDIR…
AKSİ TAKTİRDE TARİH VE ADALET ÖNÜNDE A.K.P.’Lİ YÖNETİCİLERİN MESULİYETİ ÇOK AĞIR OLACAKTIR.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s