A.K.P.’NİN MİLLİ SİLAH SANAYİ SÖYLEMLERİ GERÇEK Mİ?

image

Son aylarda sosyal medyada ve A.K.P. medyasında milli silah sanayinde muhteşem başarılar gerçekleştirildiği iddia edilerek,bir çok animasyon resimler kullanılan abartılı haberler yayımlanmaktadır.

A.K.P. propaganda makinesinin palavracıları 2007 yılında Milgem adlı Türk Fırkateyn’i yapacaklarını ilan ettiler.Bir iki yıl sonra muhteşem Türk Fırkateyninin yalan olduğu,gemi dedikleri şeyin Hucumbot’un bir boy büyüğü bir “Korvet” olduğu ortaya çıktı.

Aynı A.K.P. medyası;”Hürkuş” adlı muhteşem bir Türk uçağı yaptıkları iddiası ile 2011 yılında sahneye çıktı.Halbuki 1939 model Mustang adlı İngiliz uçağının modernize edilmiş hali “milleti aptal yerine koyarak” Türk uçağı Hürkuş diye yutturuldu.Muhteşem uçak 1939 model “Pır-pır” çıktı.

Son aylarda sosyal medyada ve A.K.P. medyasında Cumhurbaşkanının süper zekâ damadının,muhteşem insansız hava araçları yaparak,Güneydoğudaki terör başarısının kahramanı ilan edilmektedir.

Türkiye,İnsansız hava aracı üretiminde,batı ülkelerinin en az yirmi yıl gerisindedir. 

İngilizlerin 2001 yılında üretime başladıkları,taarruz İHA’sı “Taranis” düşman füzelerin takip edemeyeceği özel bir egzoz sistemi ile imal edildi.(Yukardaki resim BBC’nin internet sitesindeki Taranis fotoğrafıdır.)

Bu muhteşem insansız jet kaça mâloldu İngilizlere? 185 milyon Sterline…

Bizim Hürkuş adlı “Pır-pır” projemizin sadece ilk dört uçaklık ilk etapta maliyeti ise 150 milyon $ nasıl olur?Türk milleti nasıl bu derce kandırılıp, aptal yerine konulur?

İsrail’in 1999 yılında üretime başladığı Heron’ların çakması “Yerli Heron” üreterek,Tayyip Erdoğanı  mucit damadının muhteşem insansız uçakları (Damat’ın ürettiği İHA’lar uzmanlarca çocuklar için üretilen model uçaklardan biraz daha hallice oldukları söylenmektedir.) palavraları ile A.B.D. ve Rusya gibi süper güçlere meydan okuyacak kadar güçlendiğimiz iddiaları kof yalandan ibarettir.Gülünçtür.

A.B.D. ordusu sahip olduğu 8 binden fazla İHA ile hava kuvvetlerinin içinde “İnsansız Hava Kuvvetleri” adlı yeni bir hava ordusu kurdu.

Türkiye’nin çok daha acil askeri ihtiyaçlarıvardı.Hiç biri ile ilgili bir gelişme olmadı.Hava savunma sistemimiz bile yok.

2013 yılında Alman Patriot bataryalarının Gaziantep’e konuşlanarak Suriye  sınırımızı korumasına muhtaç olacak kadar acz içindeyiz.Soykırım yasasını tanıyan Almanya ya sahte kabadayılık etmek gülünç bir hal almıştır.

Alman teknolojisi olmaz ise Altay tankı,Milgem,Denizaltı ve bir çok askeri silah sanayi fabrikalarının çalışamaz.

TÜRK MİLLETİNİN VERGİLERİ “PIR-PIR” PROJELER İLE DAMAT’IN MODEL UÇAK KALİTESİNDE İMALATLARINA HARCANARAK ;ÜLKEMİZİN ULUSAL GÜVENLİĞİ VE BEKAASI TEHLİKEYE ATILMAKTADIR.

ACİLEN SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞINDA GEÇMİŞTE YAPILAN YOLSUZLUK DOSYALARI AÇILIP SORUMLULAR TUTUKLANMALIDIR.

ACİLEN:PALAVRADAN DEĞİL,GERÇEKTEN SAVUNMA SANAYİNDE TEKNOLOJİYE DAYALI YERLİ ÜRETİME GEÇİLMELİDİR.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s