ATATÜRK’E YENİ SALDIRI:YILDIZ SARAYI KUMARHANE YAPILMIŞ

image

Masonik yazar Murat Bardakçı,Türk tarihini tahrip etme ,Vahidettin gibi tescilli haini aklayan çalışmaları ile bilinen bir hayırsızdır.
Bu adamın son iddiasına Tayyip Erdoğan her zamanki gibi “tuzum var”  misali koştu,sahiplendi.
M.Bardakçı yazısında:
28 Haziran 1925 tarihinde Yıldız sarayının turistik tesis olarak kiraya verildiğini belirten bir belge öne sürmüş.
M.Bardakçı Yıldız sarayının kiraya verilme sebebi olarak:
Osmanlı borçları üzerine söz sahibi olan Commerciale İtaliana Bankasının etkisiyle,saray’ın Mario Serra adlı bir İtalyan işadamına kiraya verildiğini” ifade etmiş.
M.Bardakçı kumarhanenin bir yıl işletildiğini, ancak kumar meraklısı bir subayın intiharına sebeb olunca Mario’nun kumarhanesinin kapatılıp,tutuklandığını anlatmış.

Halbuki; gerçeklerin çok farklı boyutları var:
1-)Lozan anlaşması gereği fakir Türkiye,Osmanlı devletinin 84 milyon lira borçlarını 1954 yılına kadar ödemek zorunda kalmıştı.
2-)Osmanlıların yabacılardan borç paralar alarak yaptırdıkları sarayların,haremlerin,borçlarını ödemek Atatürk’e kalmıştır.Viraneye dönmüş iki adet köşkün en büyük alacaklı olan İtalyan bankalarının adamlarına  golf sahası,restoran,culub  olarak kiraya vermek zorunda kalındığı anlaşılmaktadır.
3-)T.Erdoğan gibi eski milli görüşçü ve Atatürk muhalifi Turgut Özal Çırağan sarayını yılında 1987 yılında kiraya vermedi mi?
4-)Turgut Özal,Atatürk dönemindeki gibi iki yıllık değil 99 yıllığına kiraya verdiği Çırağan otelinin bodrum katında; Mevlevi evliyaların mezarları yok edilerek,bodrum kat beş yıl boyunca kumarhane olarak çalıştırıldığı halen halkımız tarafından bilinmemektedir.
Mevlevi evliyaların ın kabri üstünde beş yıl rulet oynatıldığını Tayyip Erdoğan biliyor mu?
5-)Özal döneminde çıkartılan kumarhane yasası yüzünden Türkiye genelinde yüzlerce kumarhane yıllarca halkı sömürdü ve basına yansıyan onlarca “kumar intiharı” vakası yaşandığı halde siyasetçiler ancak 28 Şubat döneminde; askerlerin M.G.K. da bastırması üzerine kumarhanelerin kapatılması yasasını çıkarttılar.

image

(Çırağan kumarhanesinin reklamı)

image

(Çırağan kumarhanesinin fişi)

6-)Tayyip Erdoğan,İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde neden bir tane kumarhaneyi bile kapatmadı?
BU SUÇLAMALAR SONRASI ATATÜRKÇÜLÜĞÜ KİMSEYE BIRAKMAYAN; C.H.P’LİLERDEN BİR ALLAH’IN KULU NEDEN ÇIKIP ATATÜRKÜ MÜDAFAA ETMEDİ?
T.ERDOĞAN,ATATÜRKÜ DERSİM DE SOYKIRIM YAPMAKLA SUÇLADIĞINDA DA ,C.H.P’LİLER SANKİ DOĞRUYMUŞ GİBİ SESSİZLİĞE BÜRÜNMÜŞLERDİ…
ATATÜRKÜN MİRASI ÜZERİNDEN SİYASET YAPANLAR İLE OSMANLI MİRASI ÜZERİNDEN SİYASET YAPANLARIN MEŞREBİNİN AYNI OLDUĞU BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKMIŞTIR…  
AMA ATATÜRK BİR GÜNEŞTİR,
GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s