ÖLÜ SEVİCİLİK SALGINI

image

Toplumumuz son yıllarda materyalistleşmesiyle orantılı olarak yozlaştı…
Her gün aleyhinde en ağır sözleri söyledikleri kişilerin cenazesinde sahte göz yaşları döküp,cenazede piyasa yapanları gözlemler olduk.
Hayattayken hiç sevmedikleri arkadaşları bir mezartaşına dönüşünce,toprak olmuş eski rakibe methiyeler dizen ölüseviciler çok arttı.
Bu kişiler aynı zamanda Müslümanlığını da ispat etmek,diğer insanlara karşı daha dindarım intibası yaratmak için türbeleri kapı kapı gezerek resim çektirmekteler.
Geçtiğimiz günlerde Bülent Ersoy’un restoran kapatan “görgüsüz kabzımallar gibi” türbe kapatması ile konu basın tarafından gündeme getirildi.
Bu samimiyetsiz Müslümanların toplum tarafından onların yaptığı gibi,samimiyetsizce takdir görmeleri meseleyi daha da çirkinleştirmektedir.
Bu dindarlık gösterileri o derece yaygınlaştı ki,İstanbul’un popüler türbelerinin vakıf ve derneklerinde yönetime girmek holding sahiplerine referans olmaktadır…
Gazete sahipleri ve holding sahiplerinin haftanın belli günlerinde bu türden vakıflar da ve türbelerde siyasetçi,bürokratlarla “ulvi amaçlar için” buluştukları yemekli toplantılarda ihale pazarlıklarının, kumpas planlarının tezgâhlandığı konuşulmaktadır.
Evliyalarımızın kabirleri üzerinden fesatlık ve yolsuzluk normalleşmiştir.
İstanbulda bir de “türbe reytingi” oluşmuştur.
Şeyh Yahya Efendi,Hz.Yuşa,Aziz Mahmut Hüdai, Merkezefendi gibi holding sahipleri ve sanatçıların boy gösterdiği türbelerin popülaritesi yüksek olmuş…
Bunun yanında İstanbulda Tuzbaba,Başıbüyük Evliyası Ahmet Baba,Abacı Dede,Ahmedi Günani,Ak Baba Sultan (Beykoz),Ali Gazi Baba (Erenköy),Aya Dede,Azap Baba,Baltalı Baba,Bektaş efendi,Şeyh Feyzullah
gibi alim,evliya ve gazanfer’lerin türbelerinin  ziyaretçileri de yok denecek kadar azdır.
BİZ TÜRKLER DÜNYADA İSLAMI EN TEMİZ YAŞAYAN YEGANE TOPLUM OLARAK ;ARAMIZDAKİ SAMİMİYETSİZ,İKİYÜZLÜ İNSANLARA HADDİNİ BİLDİRMELİYİZ.
EN AZINDAN;
“EDEP YA HU” DEMELİYİZ.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s