YENİ ORDU KURMAK

image

Osmanlı devletinin “duraklama dönemi” Yeniçeri isyanları ile başlamış,bir süre sonra bu içkargaşa “gerileme dönemini” başlatmıştı.
2.Mahmut döneminde artık Yeniçeri isyanından bıkan padişah,ulema ve halk desteği ile “Vaka-i Hayriye” sonucunda Yeniçeri ocağını lav etmişti.
Fakat olay birden kontrolden çıkarak “ordu düşmanlığına” dönüştü.
Yeniçeri kışlaları çapulcular tarafından ablukaya alındı,askerler ayrım yapılmaksızın katl edildiler.(Benzer şeyler bu darbe döneminde yaşandı)
Masonik odakların kontrolüne giren süreç sonunda,Bektaşi düşmanlığı başlatıldı (bu günkü mezhep kavgalarının temeli atıldı),yeni kurulan Nizam-ı Cedid adlı ordu Bektaşilik gibi “savaş tarikatı” yerine,Masonlara yakın olduğu için Mevlevi dergâhına bağlandı.
Doğal olarak “Çelebi,Monşer” Nizam-ı Cedid askerleri her savaşta silahlarını bırakıp kaçtılar.
Masonik batı devletleri, Osmanlının savaş gücü olan Yeniçerileri uzun yıllar kışkırtarak ortadan kaldırılmalarını sağlandıktan sonra Osmanlı devletinin çöküş sürecini başlattılar…
1837 de Mısır valisi Kavalalının ordusunu Osmanlıya saldırtan batı devletleri,Manisaya kadar kaçan Osmanlı ordusunun halini görünce daha da işi ileri aşamalara taşıdılar…
Diyarbakır Avşar boyu beylerinden Bedir Han beye ilk Kürt isyanını çıkarttırdılar.(Bu olay sonrası Kürt ırkçılığını Batılılar Türk milletine musallat ettiler)
Ermeni isyanları da bu süreç sonrasında başladı…
A.K.P. hükümeti bu “Fetullahçı Darbe sürecini” fırsata dönüştürmeye kalkması kabul edilemez…
Ordu da reform şarttır ancak: A.K.P.’lilerin istekleri doğrultusunda:askeri okulların kapatılması Atatürkçü asker yetiştirilmesine son verilmesi kabul edilemez.
Harp Akademilerinin Üniversiteye dönüştürülerek “özgürlükçü subaylar” yetiştireceğiz gerekçesiyle ;”kulağı küpeli,uzun saçlı monşerlere” orduyu dönüştürme istekleri kabul edilemez…
Vaka-i Hayriye dönemindeki gibi kışlalar abluka altına alınmış,suçlu suçsuz ayırt edilmeden ordu yok edilmektedir.
Genel Kurmay ve MİT’in Cumhurbaşkanına bağlanması doğrudur ancak “orduyu Tayyip ordusuna” dönüştürme ve Atatürkçülüğü tasfiye etmeye kalkışmak büyük hatadır.
Liyakat yok edilirse Osmanlı Nizam-ı Cedidi gibi askerlik tarihinin yüzkarası bir ordu meydana gelir.
Nizam-ı Cedid kuruluşunda Fatih medresesi mezunu bir genç olarak 1826 yılında asker  olan Arif adlı bir genç mason olduğu için 1829 da başçavuş,1845 de Mirliva  (Tuğgeneral),1848 yılında Ferik (Tümgeneral) ve sonrada Müşir (Mareşal) olarak Arif paşa ünvanı alıp Genel Kurmay başkanı olmuştu.

image

Arif Paşa kimdi biliyormusunuz???
Kaplumbağa Terbiyecisi” adlı Masonik sembollerinden işlendiği tabloyu yapan ressamdı…
Arif Paşa,orduya kalem memuru olarak girdi,ömründe eline silah almadan,savaş meydanı görmeden Mirliva,Ferik,Müşir oldu…
Sarayında harem resimleri yaparak,yaptığı tablolara “Osman Hamdi imzası atarak” bohem bir hayat yaşadı ve döneminin Genel Kurmay başkanı oldu.(En üstteki tabloda Monşer Osman Hamdi yani Arif Paşanın resmi vardır.)
Osmanlı bu “Nizam-ı Cedid”(Yeni Ordu) Monşer askerlerin yüzünden çöktü.
YENİ ORDU KURMAK ÇOK BÜYÜK DİKKAT İSTER…
YENİ ORDU: ANCAK ATATÜRK İLKELERİNİ BENİMSEMİŞ KİŞİLER ELİYLE KURULMALIDIR.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s