AYDIN DOĞAN VE FETÖ

image

7 Mart 1990 günü Hürriyet gazetesinin yöneticisi Çetin Emeç sözde İslami bir örgüt tarafından öldürüldü.
Bu tarihi vaka sonrası Simavi ailesi,Rahmi Koç ve Süleyman Demirel gibi ezeli düşmanlarının tasfiyesine maruz kaldı.
Çetin Emeç öldürüldükten hemen sonra İşçi partisinin yayın organı İkibine Doğru dergisinde bir haber yayınlandı.
Bu habere göre güya;Ankara İşçi Partisini telefonla “Ahmet olarak kendini adlandıran” ve daha önce Turan Dursun’un öldürüleceği haberini veren   bir şahıs yeniden aramıştır.(Nedense bu provakasyon  suikastleri haberini önceden Aydınlıkçıların yayınlaması bu güne kadar Polisin dikkatini çekmemiş???)
Telefondaki suikastleri İşçi partisine önceden haber veren şahıs:”Asıl hedef Erol Simavi kılpayı kurtuldu.Çetin Emeç öldürüldü” mesajını güya vermiş????
İşçi Partisinin yayın organı 2000’e Doğru Dergisinin bu tehdit haberi sonrası Simavi ailesi gazeteyi Koç ailesinin bayisi Aydın Doğan’a bıraktılar.
Türk kamuoyunun hiç tanımadığı Aydın Doğan kısa bir süre sonra Doğan holding haline gelince; İşçi Partisi yöneticisi Ferit İlsever’e yakın bir kişi olan Nebil İlsever holdingin CEO’su oldu.

image

28 Şubat döneminde Fetullah Gülen ile irtibatlı olan Çevik Bir ile Hürriyet gazetesi olayların yönlendiricisi olmuşlardı.
İngiliz medya baronu Rupert Murdoc’a  benzemeye çalışan Aydın Doğan,arkasına Koç ailesi,masonlar ve Fetullahçıları alarak Türkiyede pervasızca toplum mühendislikleri yapmaya başladı.
Zaman gazetesinin ve Aydınlık (O tarihte 2000’e Doğru dergisi) dergilerinin dağıtımınıda üstlenen Doğan holding,28 Şubat sonrası Türkiyenin en güçlü holdinglerinden biri oldu.
1999 yılında Fethullahçılara yönelik Cevdet Saral ekibinin yaptığı soruşturmayı Hürriyet gazetesi deşifre ederek,bu vatansever polisleri görevden aldırtmıştı.
Fetullah Gülen’in yeğenin arkadaşı Alpaslan Aslan Danıştay cinayetini işlediğinde Doğan gazetecilik icra kurulu üyesi Tijen Mergen ile parasal ilişkileri ve bir dönem koruma yaptıkları ortaya çıktı.Ancak Aydın Doğan o dönem AKP’yi destekler gözüktüğü için olay kapatıldı.
Tijen adlı kadın gözaltı sonrası serbest bırakıldı.Aynı şekilde Fetullahçılarla ordu içinde orgütlenme konusunda rekabete giren İşçi partisinin bütün yöneticileri tutuklandığı halde Ferit İlsever güya kanser olduğu için Zekeriya Öz tarafından serbest bırakıldı.(Oysaki aynı Tekirdağ cezaevinde Kuddusi Okkır da kanser hastasıydı ama onu tahliye etmediler,ölüme terkettiler.)
15 Temmuz darbesi gecesi darbenin akamete uğradığı saat 03.30 da CNN Türk televizyon kanalının basılması mizansendir.
Darbenin başarısız olacağı gece saat 01.00’de kesinleşmişti.Başarılı olma şansı kalmamış olan darbecilerin her tarafı kameralarla donanmış CNN Türk binasına girip kendilerini deşifre edip yakalattırmaları inandırıcı değildir.
FETÖ ile yol kardeşi olan Doğan Holding bu darbe girişimi vesilesi ile AKP ile arasını düzeltmiştir.
Tehlikeyi bertaraf etmiştir.
Doğan Holding darbe denemesinin  ikinci evresinde üstleneceği önemli görev için “göstermelik bir baskınla sanki FETÖ nün mağduru pozisyonuna büründü”.
Bu aklımızla alay eden mizansen ile Doğan Holdingin ilerde Türk milletine kurulacak pusunun güvenli karargâhı olarak işlev görmekte olduğunu biliyoruz.
İKTİDAR BU HOLDİNG İLE İLGİLİ ACİL TEDBİRLER ALMAZ İSE ;YAKIN BİR GELECEKTE YAŞANACAK OLAYLARIN MESULİYETİ ALTINDA KALACAKTIR.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s