BİLİM VE TEKNOLOJİDE NEREDEYİZ?

Türkiye 57. hükümet devrinde zirveye çıkan KOBİ’lere dayalı sanayileşme stratejisinden,Türkiye’nin ilerde askeri güç haline gelmesinden korkan, dış güçlerin müdahalesi ile vazgeçirildi.

Özal,Çiller döneminden beri sürdürülen KOBİ’lere dayalı  sanayileşme çalışmalarını desteklemek için Üniversiteler kapsamında kurulan Teknokentler idealist bilimadamlarımızın gayretleri ile ümit verici çalışmalar yapmaktaydı.

Ancak dış  güçler ve onların yerli işbirlikçileri,”anayasa kitapçığı fırlatma provakasyonu” yaparak bankaları ve ulusal ekonomiyi batırarak,Kemal Derviş’i Türk ekonomisinin başına oturtup,sanayileşme stratejimizi yok ettiler.

Sanayileşme ve bilimsel çalışmalardan Türkiye’yi vazgeçmek zorunda bırakarak “inşaat ve turizme” dayalı bir ekonomiye mahkûm ettiler.

Türkiyeyi, Çin de imal edilen sahte malları,Irak üzerinden Avrupa Birliğine sokarak,Avrupa ekonomisini sabotajında kullanılan tokatçı ülke görevine razı ettiler.(Böylece bir taraftan gelecekte bir Kürdistan kurmak için Türklerin Çin mallarını gümrüklemek için ödedikleri vergilerle, Kürdistan devleti kurmayı hedeflediler,diğer tarafdan Çin malları ile Türk sanayisinin öldürüp,üretim yerine,ithalatçı bir ülke haline getirildik)

Bu projeye uygun insanları da Türkiyedeki “Milli sanayi kurulmasını” gaye edinmiş Erbakan’nın paragöz olan talebeleri arasından devşirerek AKP iktidarını kurdular.

AKP iktidarının 14 yıllık saltanatında,Türkiyede sanayi yok edilmiştir. Bilim ve teknolojide ise tamamen gerileyip dışa bağlı hale getirildik.

AKP bir yerli araba yapmayı bile beceremez iken Kadıköy kadar bir devletçik olan İsrail, dünya tip,elektronik,lazer,optik,plastik teknolojilerinin lideri haline geldi.

İsrail’i sadece bir tek elektronik şirketi İntel bile,Türkiyenin elektronik sektöründen fazla yıllık ihracatına sahip hale gelmiştir.

AKP’liler işsiz genç yığınların,sanal alemde kendini pazarlayan, tatmin arayan hastalıklı kitleler haline getirilmesiyle övünecek kadar toplumu ahmak yerine koymaktadır.

Bu işsiz sosyal medya bunaması  gençleri trol,propandası haline getirerek,siyasi iktidarlarının devamına hizmet ettirmeyi;teknolojiye ayak uydurmak olarak halka taktim etmektedirler.

Yani son 13 yılda biz facebook,instagram da foto paylaşmakla övünüp,twitter den bir birimize gider yaparken; İsrailliler elektronik sektöründe,tıp da muazzam icatlar yaptılar.

AKP’liler özel hastaneler ve şehir hastanelerine son 13 yılda 80 milyar dolar “beton ve çimento” yatırımı yapıp, “sağlıkta devrim” yaptıkları propagandası yaparken;İsrailliler sibernetik,ultrason,nanoteknoloji  ve akıllı ilaçlar alanında muazzam icatları piyasayı elegeçirdiler.

Bu gün ABD’li doktorlar bile,”merkezi titreme”,Parkinson,MS,beyin tümörleri tedavisinde İsraillilerin geliştirdikleri özel ultrason makinalarını kullanırken ,AKP’liler sahipleri oldukları hastanelerde ticareten zenginleşmeyi marifet sanmaktadırlar.

AKP’liler,ABD gibi dost müttefik ülke ile ilişkileri Fetullahçılara bırakıp sonrada Fetullahçılarla kötü oldukları için Amerikalılarla çekişme yaşarken; İsrailliler ABD ile ortak bilim  ve teknoloji konseyi oluşturup,Amerikalıların teknoloji ortağı haline geldiler.

AKP’liler Çin de imalat yapıp zenginleşme gayreti içinde yaşarken;İsrailliler,Amerikalılara ile kurdukları gibi Çin ve Hindistan ile ayrı ayrı bilim ve teknoloji konseyleri kurmak süretiyle ile teknoloji ortağı oldular.

İsraillilerin askeri teknolojiler ve silah sanayinde ki son 13 yıllık icatlarını  saymaya ise sayfalar yetmez.

AKP’lilerin “milli savunma sanayisi geliştirdik,icatlar yapıyoruz” palavraları Türkiye zaman kaybederken; İsrailin yaptığı icatlar ve başarıları içimizi acıtmaktadır. 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 14 YILDA TÜRKİYEDE “ADALETİ YERLEBİR ETMİŞTİR”.

KALKINMA” İSE BİLİM VE TEKNOLOJİDE GÜN GEÇTİKÇE GERİLEDİĞİMİZ İÇİN HÜSRAN OLMUŞTUR!

TÜRKİYE ARTIK TAYYİP ERDOĞAN’I ONUN KİBİR VE YALANLARINI TAŞIYAMAZ HALE GELMİŞTİR!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s