DIŞ POLİTİKA BATAĞI

Rus uçağının düşürülmesi sonrası Tayyip Erdoğan her zamanki gibi diplomasi usluplarına uymayan kabadayılık konuşmaları yaptı.

Ancak Rusyanın kararlı politikasına boyun büktü.

Türkiye ye Putin  geldiğinde Cumhurbaşkanlığı makamının kapısında karşılanmıştı.

Uçak krizi sonrası Tayyip Erdoğan,Putin’i ziyarete gitmeden evvel kabadayı üslübünde yaptığı konuşmaları terk edip “özür dilediği” halde;Putin büyük nezaketsizlik göstererek Tayyip Erdoğan’ı kapıda karşılamayı bırakın özellikle kameralara en üstteki görüntüyü aldırarak “sırtı dönük” karşılayacak kadar rencide etmiştir.

Tayyip Erdoğan dış politika üzerine hamaset ve ham konuşmaları ile ülkeyi çok vahim tehlikelere sürüklemiştir.Muhtarlara dış politika ve strateji konuşmaları yapmak gibi bir saçmalığa artık bir son vermelidir . 

Rus uçağı “angajman kuralları gereği vuruldu” diyecek kadar yüreği olmayanlar, devlet yönetemezler.Uçağı düşürdükten sonra konuştuğu kabadayıca kelimeler ne kadar çirkinse; “FETÖ cü subaylar uçağı düşürdü” diyerek kıvırmak ondan misliyle çirkin olmuştur ….

Tayyip Erdoğan Türkiye yı dünyaya rezil etmiştir.Rus medyasının alayları çok ağır vaziyettedir.Daha kötüsü Putin ve adamlarının müthiş bir özgüven ile üzerimize gelme cüretine yol vermiştir .

Rusya gözümüzün içine baka baka “uçağının düşürülme yıl dönümünde” askerlerimize saldırmıştır.

Binali Yıldırım Medvedev ile yaptığı görüşmede Rusların İHA desteğinde Suriye uçağının askerlerimize saldırdığı gerçeğini “neredeyse yalvarırcasına” dile getirmesi vahimdir.

Tayyip Erdoğan dış politika konularını belediye yönetmek zannetmeye devam etmektedir.

Bu acemi dış politika iki yıl içinde bütün stratejik gücümüzü kayıp etmemize yıl açmıştır.

BU TÜRK MİLLETİNİ KABADAYILIK YAPACAĞIM,HALİFE OLACAĞIM HEVESİYLE RUSLARIN KARŞISINDA RENCİDE ETMEYE KİMSENİN HAKKI DA,HADDİ DE YOKTUR.

DIŞİŞLERİ BAKANI DA KİFAYETSİZ BİR ADAMDIR VE ACİLEN DEĞİŞTİRİLMELİDİR….

RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİNDE TAYYİP ERDOĞAN “İNGİLİZ OYUNUNA” DÜŞMÜŞ VE BU DÜŞTÜĞÜ DURUMDAN ŞAHSİ POPÜLARİTESİ Nİ YÜKSELECEĞİNİ ZANNEDEREK OLAYIN ÜSTÜNE GİTMEMİŞTİR ….

HULUSİ AKAR İSE OLAYIN EN ÖNEMLİ FAİLİ OLARAK HÂLÂ GÖREVİNE DEVAM ETMEKTEDİR …

BU KADAR DERİN GAFLET UYKUSUNDA OLDUĞU HALDE KİBİRLE HAREKET EDEN TAYYİP ERDOĞAN; BU DEVLETİ YÖNETECEK EHLİYETE SAHİP DEĞİLDİR.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s